Чому Енергетичне Співтовариство важливе для мене?

Цю публікацію було створено в рамках проекту «Покращення імплементації зобов’язань України в рамках Енергетичного Співтовариства через посилення ролі громадськості», що здійснюється аналітичним центром DiXi Group спільно з Ресурсно-аналітичним центром «Суспільство і довкілля» за підтримки Європейського Союзу.

Чесна ціна

Ринок, де різні постачальники змагаються за споживача, дозволяє виходити на більш справедливі ціни. Конкуренція заохотить газові компанії до зниження цін або принаймні до стримування їх росту.

Захист

На варті інтересів споживачів стоїть регулятор — незалежна установа, яка визначає правила роботи газових компаній. Також для захисту вразливих споживачів уряд може визначити спеціальні умови та призначити постачальника «останньої надії», який не зможе відмовити у поставках газу.

Євроінтеграція

Спільні правила дозволять збудувати спільний газовий ринок з країнами ЄС, і цей процес вже стартував. Вільні перетоки газу дозволять остаточно звільнити Україну від залежності від Росії, укріплять її енергетичну безпеку.<