Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ)

Ст. 13 Конституції України говорить, що земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси належать народу. Разом з тим, ми є свідками постійних скандалів, що виникають навколо видобутку та реалізації ресурсів – нафти, газу, вугілля, руд, навіть бурштину.

Особливість використання цих багатств – у тому, що вони є невідновлюваними та вичерпними, а отже мають бути збережені для наступних поколінь. Більш того, через постійні коливання цін важко передбачити доходи від їх розробки. Більш того, надмірно агресивний перерозподіл природних ресурсів, або «ефект ненажерливості», може призвести до конфліктів та руйнування різноманіття в економіці, важких соціальних та економічних наслідків.

Саме тому важливо, щоби багатства, одержані завдяки природним ресурсам, використовувалися для економічного зростання та соціального розвитку України. Відкритість інформації про те, як країна управляє своїми природними ресурсами, необхідна для забезпечення одержання користі від них усіма громадянами.<